KĄCIK KOLEKCJONERA

Zazwyczaj ludzie zaczynają już od wczesnych lat, zbierać znaczki, pocztówki, kapsle czy etykietki z piwa. Gromadzą eksponaty dla przyjemności, by wspominać, organizować wystawy i pokazy.

Na spełnienie marzeń, nigdy nie jest za późno. Bo nie ważne, czy się je zrealizuje, ważne, że się je ma. To połowa sukcesu.

Mówi się, że coś nas "pasjonuje". Wikipedia wyjaśnia, że pasja (łac. passio) to cierpienie, męka. Jakie cierpienie? Jaka męka? Przecież pasja kojarzy nam się z przyjemnością, chęcią realizowania swoich zainteresowań, umiejętności.

Czy aby na pewno?

Może dla samego pasjonata, owszem, bo jest w stanie wiele poświęcić, aby móc ją realizować, by dopiąć swego.

Ale czy nie jest tak, że pod hasłem pasja kryje się cierpienie i męka, którą przeżywają ludzie z najbliższego otoczenia. Zatapiając się np. w klawiaturę, uciekamy od problemów dnia codziennego, tworzymy własny, wirtualny świat, zapominając o najbliższych. Jednym słowem doprowadzamy ich do szewskiej pasji.

Pasja, to jest coś nadzwyczajnego, co człowieka porywa i rozwija.... ale nie niewoli.

Anna Ordyczyńska
Kolekcjonuje kubki, filiżanki- szczególną wartość mają dla niej kubki z miejsc, które pochodzą z turystycznych wojaży, odwiedzanych miejsc, przypominając  ciekawie spędzone chwile.
Janusz Motyka
Zbieranie przeworszczan jest zdecydowanie większą pasją, niż genealogia i kolekcjonowanie motyk, które traktuje, jako sympatyczny żart, wzbogacający jego życiorys.
Rafał Ciryt
Książki, dokumenty, widokówki, obrazy, monety i inne gadżety związane z jego rodzinnym miastem są obiektami jego poszukiwań. Jednym słowem leżajszczana.
Sławomir Kułacz
Od kilku lat interesuje się historią XIX i XX wieku. Interesuje się militariami i historią wojen. Działa w ruchu rekonstrukcji historycznej, występuje w widowiskach plenerowych i telewizyjnych (Sensacje XX wieku), przeważnie grając postać żołnierza Wehrmachtu. Posiada kolekcję „staroci”, w której dominują militaria. Jego dodatkowym hobby jest fotografika.
Eligiusz Szuty
Eligiusz- polski artysta i plastyk zafascynowany i zakochany w szwedzkiej naturze, kulturze i historii. Swoje fascynacje uroczym krajobrazem i pięknem Szwecji przelewa na płótno. Od lat wystawia w Szwecji swoje prace malarskie, zyskując tam bardzo dobrą opinię. Mieszkańcy Linsells nadali mu tytuł honorowego obywatela tej miejscowości, a od ubiegłego roku jest jedynym Polakiem należącym do Związku Artystów Szwedzkich. Jest ambasadorem honorowym szwedzkiej prowincji Härjedalen. Część swoich obrazów poświęcił mieszkańcom tej prowincji.
 

Księga Gości-przeglądanie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
Antoni Stankiewicz - gra na skrzypcach
Antoni Stankiewicz przy pomocy prymitywnych narzędzi, mając siekierę, oślik i nóż- wystrugał sobie sam skrzypce. A struny dostał od listonosza w prezencie. Grywał na nich z taką pasją, że do dzisiaj wspominają o tym niemieccy gospodarze.
   
   
Z niejednego pieca chleb jadłem - Zdzisław Babiarz
Z niejednego pieca chleb jadłem- może pochwalić się pasjonat etykietek chleba - Zdzisław Babiarz z Leżajska.  Wymyślił sobie własny, bardzo oryginalny pomysł na realizowanie swojej pasji. Już od kilku lat zbiera etykietki. Nie ma klasera, gromadzi je w pudełkach starannie zabezpieczonych przed zniszczeniem. Ma kolekcję sporą, z różnych krajów Europy i Azji.
   
   
Malarstwo Janiny Stankiewicz
Namalowała wiele obrazów, które przez wiele lat były niedoceniane przez domowników. Jej obrazy zdobią ściany w wielu rodzinnych domach w Polsce i Ameryce.

Marian Kosiński

Pasjonat kolekcjonujący kubki i filiżanki o tematyce wyłącznie medialnej.

 

  Top

Strona utworzona: 2007-06-28

Aktualizacja: 2010-10-09