Michał DepowskiZofia DepowskaAgnieszka Moskalowa

Wojciech DepowskiMaria Moskal

Izabela Depowska

l i n k s
Children with:
Danys

Siblings:
Augustyn Depowski

Children:
Lech Danys
Paweł Danys
Izabela Depowska
 • Born: 30 Aug 1925, Leżajsk
 • Married to Danys
 • Died: 28 Jan 2006, Leżajsk
 • Occupation: Leżajsk

  Absolwentka Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcšcego w Leżajsku.
  W czasie drugiej wojny ?wiatowej dotknęła jš straszna tragedia ? podczas pacyfikacji Leżajska 28 maja 1943 roku Niemcy rozstrzelali jej ojca i brata, a matka została wywieziona i też zginęła. Została sama.
  Los jednak sprawił, ze na jej drodze stanęli dobrzy i życzliwi ludzie, dzięki którym
  i samej sobie dzielnie kroczšc ukończyła w 1951 roku Akademie Medycznš we
  Wrocławiu.
  Pierwsza praca w charakterze lekarza dyżurnego Pogotowia Ratunkowego przypadła jej w Bielawie, następnie była asystentem w Pracowni Analitycznej w Szpitalu Miejskim w Warszawie. W 1955 roku podjęła pracę w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Rzeszowie, będšc równocze?nie kierownikiem Laboratorium Szpitala Wojewódzkiego w Rzeszowie.
  Od 1957 roku na dobre zago?ciła w Leżajsku, dzielšc swój czas pracy między Laboratorium Analityczne a Poradnię Ogólnš, równocze?nie dyżurujšc w Pogotowiu Ratunkowym. Od 1964 pełniła obowišzki ordynatora Oddziału Wewnętrznego w Szpitalu Miejskim w Nowej Sarzynie, a następnie od 1966 roku była ordynatorem tego oddziału. Przez 18 lat dojeżdżała z Leżajska do Nowej Sarzyny pocišgiem bez względu na porę i pogodę.
  Od 1981 roku do 1990 była ordynatorem Oddziału Wewnętrznego Szpitala Miejskiego w Leżajsku. Aktywna zawodowo do 1998 roku. W 1985 roku została uhonorowana odznakš ?Zasłużony dla województwa rzeszowskiego? a w 1988 roku otrzymała złoty ?Krzyż Zasługi?.
  Przez wiele lat była kierownikiem specjalizacji młodszych lekarzy w zakresie
  chorób wewnętrznych. Koledzy wyrażali się o niej: ?pracowita, uczciwa i koleżeńska?.
  Dla nas wszystkich była doskonałym wzorem etyki lekarskiej i wielkiej kultury.
  Ze wzruszeniem pracownicy oddziału wewnętrznego mówili o niej, że była nie tylko ordynatorem, lekarzem, ale także matkš dla wielu z nich, interesujšc się również ich życiem rodzinnym. Zawsze spokojna, wrażliwa, cierpliwa dla pacjentów. Spełniła się także w swoim macierzyństwie, majšc dwóch synów, z których była bardzo dumna.
  Zródło: Biuletyn Miejski 3-4 z 2006. Autorka Anna Czarnecka - lek. med. SP ZOZ w Leżajsku.

 • Generated by GreatFamily 1.1 - FREEWARE