Jan MilliBarbara JoseFilip BeigertKatarzyna Horscht

Johan MilliDorota Beigert

Maria Milli

l i n k s
Children with:
Kazimierz Piotr Szczepkowski

Siblings:
Jan s. Johana Milli
Katarzyna c. Johana Milli
Emilia Milli
Vendelin Reising
Katarzyna Salomea Milli
Katarzyna Milli
Antoni Milli
Józef Milli

Children:
Zofia Urszula Szczepkowska
Czesława Jadwiga Szczepkowska
Eleonora Kazimiera (Lorka) Szczepkowska
Jan Kazimierz Szczepkowski
Maria Milli
 • Born: 22 Oct 1874, Dornbach
 • Married 30 May 1909, Dornbach, to Kazimierz Piotr Szczepkowski
 • Died: 31 Jan 1952, Kuryłówka
 • Occupation: Dornbach 33

  W 1906 roku miała (31 lat) poslubic 38 letniego buchaltera Kazimierza Józefa de Wieniawa Chmielewskiego (ur 19 I 1868r) z Barańczyc pow. Sambor, zam we Lwowie (par archikatedra), syna sp. Ambrożego de Wieniawa Chmielewskiego i sp Emilii z ojca Wincentego Stęchlińskiego. Do slubu nie doszło, jak podają ksiegi -rozeszli się. Ksiega Zapowiedzi 1906 T III pag 46 poz 16.
  W roku 1909r w wieku 34 1/2 wyszła za mąż za 35 letniego Kazimierza Piotra Szczepkowskiego (Ksiega Zapowiedzi 1909 T III pag 63 poz 16, Lib Cop T II pag 135), wówczas wyższego urzędnika C.K. Kolei Żelaznych we Lwowie, wdowca z trojgiem dzieci. Swiadkami na slubie był Piotr Pikulski i Adam Beigert.
  Kazimierz, chcąc być bliżej nowej rodziny, objšł posadę naczelnika stacji kolejowej w Jarosławiu, a tuż przed I wojnš ?wiatowš w Przeworsku. W czasie wojny Kazimierz, jako oficer marynarki austro-węgierskiej, został zmobilizowany, zas rodzina (Maria z dziećmi z obu małżeństw) ewakuowana na Morawy. Po wojnie wszyscy szczęsliwie powrócili do Przeworska i niedługo potem, po ?mierci ojca Johana (1924), przenie?li się do Tarnawca, gdzie żyli do końca swych dni.
  W kosciele rodzina Szczepkowskich miała swoją ławkę (na przeciwko kropielnicy).

 • Generated by GreatFamily 1.1 - FREEWARE